Akce pro veřejnost

Netopýři na Zeměfestu v Mladé Boleslavi

StanekRanaweb

Navštivte naše stanoviště na Zeměfestu 2017 a oslavte Den země s netopýry! Akce se koná v sobotu 22. dubna v Lesoparku Štěpánka v Mladé Boleslavi od 14 do 18 hod. Tématem celé akce jsou „zvířata ve městě“, součástí bohatého odpoledního programu proto bude i náš netopýří stánek. U něj budete mít možnost setkat se s ochočenými hendikepovanými netopýry a dozvědět se zajímavosti o jejich životě. Pro děti jsou připraveny malé netopýří úkoly, výtvarné dílny i seznámení s knížkou „Netopýří chmýří“. Stanoviště je součástí projektu podpořeného SFŽP ČR a MŽP, další informace o akci naleznete v pozvánce a na webových stránkách Ekocentra Zahrada.

Výstava netopýři tajemní a zranitelní v Teplicích

????????????????????????????????????

Třetí prezentace putovní výstavy o netopýrech proběhne v atriu Gymnázia v Teplicích od 4.2. do 31.3.2017. Výstava ukazuje rozmanitost netopýřích druhů vyskytujících se v České republice a představuje netopýry jako jedinečné živočichy, kteří si zaslouží žít v naší blízkosti. Kromě informací o způsobu jejich života či metodách výzkumu, se dotýká také problematiky jejich ochrany, zejména z pohledu soužití netopýrů a lidí v budovách. (Pokračování textu…)

Přednáška Náš soused je netopýr v Toulcově dvoře

skolyweb

Přijďte se seznámit s tajemnými létajícími savci, kteří s námi často nenápadně žijí pod jednou střechou. Přednáška s promítáním přibližuje zajímavosti ze života netopýrů a jejich význam v přírodě. Zabývá se příčinami jejich ohrožení a možnostmi ochrany, a to zejména při stavebních úpravách a zateplování budov. Součástí přednášky je ukázka ochočených trvale handicapovaných netopýrů. Ve středu 29.3.2017 od 17:30 hod. ve SEV Toulcův dvůr v Praze. Přednáška je součástí projektu „Na půdě, tam to žije!“ finančně podpořeného SFŽP ČR a MŽP. Pozvánka.

Probouzení netopýrů v Javoříčských jeskyních

javoricko-vrapenci

Speciální prohlídky v Javoříčských jeskyních v sobotu 25. března 2017 v 10 a 13 hodin. Standardní prohlídky jeskyně s průvodcem budou doplněny poutavým vyprávěním o netopýrech a zakončeny zajímavou prezentací. Každý účastník obdrží v ceně vstupenky malý suvenýr. Kapacita jeskyní je omezena, proto je nutné se na prohlídky předem objednat na tel. čísle 730 575 924 nebo e-mailem: javoricko@caves.cz. Pozvánka ke stažení zde.

Přednáška o netopýrech na semináři o přírodě Kladenska

Nnoc z dutinyweb

Přednáška o výsledcích průzkumu výskytu netopýrů v Kladně a okolí, který byl zaměřen na netopýry v panelových domech. Včetně informací o vhodných postupech a opatřeních na ochranu netopýrů při zateplování budov. Přednáška je součástí programu semináře „Z kladenských lesů, vod a stráních“ o přírodě Kladenska a její ochraně, k účasti na semináře je třeba se předem přihlásit. Pozvánka s přihláškou a kompletní program semináře ke stažení zde. Uskuteční se 28.3.2017 ve Sládečkově vlastivědném muzeu v Kladně. Přednáška o netopýrech je součástí projektu „Na půdě, tam to žije!“ finančně podpořeného SFŽP ČR a MŽP.

Netopýří dílna na Dni tvořivých rukou

webfoto

Přijďte v sobotu 18.2.2017 do CEV Sluňákov (Horka nad Moravou). Na netopýřím stanovišti si vyzkoušíte, jak se dá netopýrům pomáhat výrobou a vyvěšováním speciálních budek. Vyzkoušíte si složit netopýří budku a pro zájemce bude možnost si vyrobit (a odnést) i reálnou budku na vlastní zahradu nebo dům! Program probíhá od 10:00 do 16:00 hod. Netopýří dílna je součástí projektu „Na půdě, tam to žije!“ finančně podpořeného SFŽP ČR a MŽP. Pozvánka.