Aktuality

Vycházka za našimi zvířecími sousedy – Linhartice u Moravské Třebové

12. 6. 2020

V pátek 17. července 2020 se v Linharticích uskuteční vycházka spojená s kroužkováním ptactva a pozorováním hnízdících jiřiček, vlaštovek a čápů. Připraven bude také odchyt netopýrů či ukázka práce s ultrazvukovým detektorem. Pořádá ČESON a Česká společnost ornitologická, spolupořádajícími organizacemi jsou Stolístek – centrum enviromentální výchovy Linhartice. Vedou Jakub Vrána a Evžen Tošenovský. Podrobnosti v pozvánce. Akce je součástí projektu podpořeného SFŽP ČR a MŽP.

Vycházka za našimi zvířecími sousedy – Svitavy

12. 6. 2020

Vycházka spojená s kroužkováním ptactva, pozorováním jiřiček i rorýsů a sledováním vylétajících netopýrů. Připravena je také ukázka práce s ultrazvukovým detektorem. Akce se koná v pátek 3. července 2020. Sraz v 18:30 hod. před Ottendorferovým domem (Červená knihovna) ve Svitavách. Pořádá Česká společnost ornitologická a ČESON, spolupořádajícími organizacemi jsou Městské muzeum a galerie ve Svitavách a ZO ČSOP Rybák Svitavy. Vedou Jakub Vrána a Jiří Mach. Pozvánka

Večerní vycházka za ptáky a netopýry v Praze – Zbraslavi

12. 6. 2020

Ve spolupráci s Českou společností ornitologickou jsme připravili další výpravu za našimi okřídlenými sousedy – rorýsi, jiřičkami a netopýry. Uskuteční se ve čtvrtek 2. července 2020 v Praze – Zbraslavi. Více v pozvánce. Na vycházku je nutno se předem přihlásit (registrace zde). Akce je součástí projektu podpořeného SFŽP ČR a MŽP. UPOZORNĚNÍ: Přihlašování bylo k 30.6. ukončeno, kapacita je již naplněna.

Výstava Netopýři tajemní a zranitelní v dolu Jeroným

12. 6. 2020

Muzeum Sokolov zve na výstavu přibližující život netopýrů, která je ke zhlédnutí ve dnech 1.7. – 20.9.2020 ve vstupním objektu dolu Jeroným. Otevřeno je pondělí – neděle (v září středa – neděle) od 10 do 16 hodin. Vstup zdarma. Prezentace výstavy probíhá ve spolupráci s ČESON, s finanční podporou SFŽP ČR a MŽP. 

Výstava o netopýrech v Blansku

11. 6. 2020

Blanenské muzeum zve na výstavu „Hlavou dolů – Netopýři v Moravském krasu“. Létající savce představí fotografie Vlastislava Káni, doplněné filmovovou projekcí i záznamy netopýřích hlasů. Výstava se koná ve sklepních prostorách zámku Blansko. Začíná vernisáží ve čtvrtek 25. června a potrvá až do konce října 2020. Více na webu muzea.

Článek o létajících savcích Prahy

11. 6. 2020

V elektronickém magazínu Pražská EVVOluce č. 2/2020 najdete článek, připravený ve spolupráci se ZO ČSOP Nyctalus. Představuje pražskou netopýří faunu a dozvíte se zde také, kam vyrazit na večerní výpravy za těmito zajímavými živočichy.