Aktuality

Vycházka za netopýry – Český týden v NP Thayatal

10. 6. 2019

Správa národního parku Thayatal (rakouský protějšek NP Podyjí) pořádá v červenci týden akcí určených pro návštěvníky z obou stran Dyje. Součástí „Českého týdne“ je večerní vycházka za netopýry – koná se v sobotu 6. července v Hardeggu. Více na webu národního parku.

Netopýří den v ZOO Hluboká nad Vltavou

4. 6. 2019

Jihočeská zoologická zahrada Hluboká nad Vltavou a ČESON srdečně zvou na Netopýří den v sobotu 22. června 2019. Na programu je přednáška a ukázka ochočených hendikepovaných netopýrů, ale také soutěž pro děti a tvořivá dílna. Více v pozvánce. Přednáška se koná v rámci projektu podpořeného MŽP.

Netopýři na Dni dětí v Žítči

4. 6. 2019

Na oslavu Dne dětí v Žítči (poblíž Chlumu u Třeboně), který se koná 15. června, bude připraven také stánek s ukázkou hendikepovaných netopýrů a povídáním o zajímavém životě létajících savců. Pozvánka. Netopýří stanoviště je součástí projektu podpořeného MŽP.

Netopýři na Veletrhu vědy a výzkumu v Olomouci

27. 5. 2019

Pevnost poznání a Přírodovědecká fakulta Univerzity Palackého zvou na letošní ročník Veletrhu vědy a výzkumu – v pátek 7.6. a v sobotu 8.6. Součástí je stanoviště věnované ptačí a netopýří problematice. Přijďte se dozvědět o tom, jak i vy můžete pomoci vlaštovkám, čápům, čejkám, netopýrům a dalším “sousedům”.

Večerní vycházky za netopýry do Stromovky

27. 5. 2019

Každý večer opouštějí netopýři v pražské Stromovce své úkryty v dutinách stromů a vydávají se na lov. Při exkurzích 6. a 11. června je budeme společně pozorovat pomocí ultrazvukového detektoru. Na programu je i setkání s ochočeným hendikepovaným netopýrem. Srdečně zveme děti i dospělé! Více v pozvánce a na webu Lesů hl. m. Prahy. Akce se koná v rámci projektu podpořeného MŽP.

Den dětí v Toulcově dvoře

22. 5. 2019

Součástí programu Dne dětí v pražském Toulcově dvoře, který se koná v pondělí 3. června 2019, bude i stánek s ukázkou živých netopýrů a povídáním o jejich zajímavém životě. Podrobnosti v pozvánce a na webu ekocentra. Stanoviště ČESON je součástí projektu podpořeného MŽP.