Aktuality

City Nature Challenge v Kroužkovací stanici Národního muzea

15. 4. 2019

V sobotu 27. dubna 2019 se veřejnosti otvírá areál Kroužkovací stanice Národního muzea v Praze – Hostivaři. Na programu budou ukázky odchytu a kroužkování ptáků, ale také setkání s jinými létajícími živočichy – netopýry. Pro děti bude připravena přírodovědná stezka se zábavnými úkoly. Návštěvníci se mohou zapojit do poznávání přírody hlavního města v rámci mezinárodní soutěže City Nature Challenge. Více v pozvánce a na webu Národního muzea. Stanoviště ČESON je součástí projektu podpořeného MŽP.

Praha se zapojí do mezinárodní soutěže City Nature Challenge

15. 4. 2019

Více než 160 měst celého světa bude letos soutěžit o co největší počet pozorování přírodní rozmanitosti na svém území. Ve dnech 26. – 29. dubna 2019 mohou lidé zaznamenávat pozorované rostliny a živočichy ve svém okolí. Zúčastnit se může úplně každý, není nutná speciální znalost přírody. Stačí si stáhnout aplikaci iNaturalist, která sama dokáže rozpoznat vyfotografovaný druh rostliny či živočicha. Více na webu City Nature Challenge. ČESON se do projektu zapojí prostřednictvím doprovodné akce pořádané v Kroužkovací stanici Národního muzea – viz kalendář akcí.

Den Země v Bohumíně

25. 3. 2019

Kulturní centrum K3 v Bohumíně zve na filmový festival ekologických dokumentů, který se uskuteční u příležitosti oslav Dne Země v úterý 23. dubna 2019. Ve foyer proběhne prezentace ekologických spolků včetně České společnosti pro ochranu netopýrů (k dispozici budou informační materiály, bude možno zhlédnout film o netopýrech). Podrobnosti v pozvánce.

Výstava Netopýři tajemní a zranitelní v Pardubicích

20. 3. 2019

Od 15. dubna do 19. května 2019 mohou návštěvníci pardubického Ekocentra PALETA (budova Natura park) zhlédnout putovní výstavu s fotografiemi našich netopýrů a dozvědět se řadu zajímavostí z jejich života. Více zde.

Probouzení netopýrů v Javoříčských jeskyních

27. 2. 2019

Přijďte si prohlédnout Javoříčské jeskyně a zblízka se seznámit s jejich tajuplnými obyvateli. Tradiční „Probouzení netopýrů“ se koná v sobotu 23. března 2019 od 10 a 13 hodin. Na akci je nutno se předem objednat, více na webu Javoříčských jeskyní. Odborný program zajišťuje ČESON v rámci projektu podpořeného MŽP.

Výstava Netopýři tajemní a zranitelní v Žatci

10. 1. 2019

Netopýr velký.

Putovní výstava představující naše netopýry a úskalí jejich soužití s člověkem bude od 24. ledna do 30. března 2019 k vidění v Regionálním muzeum K. A. Polánka v Žatci. Jako doprovodný program se uskuteční přednášky Dity Weinfurtové „Život netopýrů“, a to ve čtvtek 21. února (pozvánka) a dále ve čtvrtek 28. března (pozvánka). Přednášky se konají v rámci projektu podpořeného MŽP.